Alby komunijne

Alby komunijne – kolor ma znaczenie!
Pierwsza Komunia Święta to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii każdej rzymskokatolickiej rodziny. Integralną częścią tego wydarzenia w gruncie rzeczy od zawsze są alby komunijne. Obowiązują restrykcyjne wymogi powiązane z ich wyborem, a odcień jest jednym z nich – koniecznie biały symbolizujący czystość i niewinność. Wobec tego żaden rodziciel nie powinien nawet planować kupna barwnych, fantazyjnych strojów komunijnych, które nie są białe. Jest to najzwyczajniej w świecie nie do zaaprobowania w żadnej naszej parafii.

Alby komunijne – który styl wybrać?
Skromność jest istotna – chociaż dużo osób ma różne zdanie na temat tego, co jest bezpretensjonalne, a co nie. Z pomocą spieszy kościół wraz z konkretnymi wytycznymi definiującymi to, jak strój komunijny powinien od początku do końca wyglądać. Nieraz wytyczne różnią się w zależności od parafii, jednakowoż zazwyczaj są niesłychanie pokrewne. Alby komunijne powinny czarować prostotą. Małe dziecko z czystym sercem wszakże jest wystarczająco ładne samo w sobie i nie potrzebuje akcesoryjnych fajerwerków. Dla pewności należałoby w swojej parafii spowodować wszelkie związane z tym wytyczne.

Alby komunijne – jaka długość jest odpowiednia?
Jednym z najistotniejszych aspektów poszukiwania wspaniałego stroju na Komunię Świętą jest jego długość. Najczęściej w Polsce przyjęło się, że krótkie alby komunijne, które kończą się powyżej kolan, nie są profesjonalne. Długość do kostek wydaje się być w największym stopniu właściwa. Całe szczęście w współczesnych sklepach, zarówno online jak i stacjonarnych nie brakuje fasonów zgodnych z wymogami, co wybitnie ułatwia rodzicom podjęcie ostatecznej decyzji co do wyboru alby należytej dla dziecka.