Biała herbata

Dzięki właściwościom, jakie posiada biała herbata można porównać ją do „cudownego” naparu, który sprawia, że organizm ludzki starzeje się o wiele wolniej. Jest to zasługa polifenoli – substancji, które hamują atak na organizm człowieka wolnych rodników. Biała herbata posiada poza tym ogromne złoża Wit.C oraz kofeiny. Trudno składniki te znaleźć w innych produktach spożywczych, w aż tak dużej ilości.

Biała herbata króluje wśród innych herbat również pod względem smakowym. Jej wyrazisty smak potrafi zadowolić podniebienie nawet najbardziej wybredne osoby, które potrafią i znają smak wielu herbat świata. Ta herbata pochodzi z Chin i to właśnie ten kraj stał się jej kolebką do wzrostu i produkcji. Oznacza się ona subtelnym i niepowtarzalnym aromatem.

Białą herbatę parzy się w sposób z góry zaplanowany, według receptury pochodzącej jeszcze z zamierzchłych czasów. Jedynie dzięki takiemu sposobowi parzenia można wyłonić z niej najbardziej pożądany smak i zapach. Cechą charakterystyczną jej jest możliwość wielokrotnego jej zaparzania. Wykwintni degustatorzy białej herbaty twierdzą, że najlepszy smak wydobywa się z herbaty parząc ją po raz drugi. Temperatura wody stosowanej do przygotowania naparu powinna mieć 85 stopni, a czas trwania parzenia jej pąków nie może przekroczyć od 5 do 7 min.

Sam wygląd herbaty może nieco odstraszyć, ponieważ wygląda ona jak małe pąki otoczone białą byliną. Wygląd taki jest jednak usprawiedliwiony, dlatego iż zbiera się ja wczesną wiosną, kiedy jeszcze jej pąki nie zdążą rozkwitnąć. Gdyby tak się stało, to wówczas herbata straciłaby swój oryginalny aromat i wiele ze swoich właściwości.

Jest ona polecana dla wszystkich osób, które chciałyby poprawić swoją odporność organizmu. Zawiera ona, bowiem wiele antyoksydantów, a te skolei, jako środki wspomagające funkcjonowanie organizmu ludzkiego są niezawodne. Ważną role, jako składnik białej herbaty odgrywają antymutageny – substancje wpływające na ochronę organizm przed chorobami nowotworowymi. Jedyną wadą białej herbaty jest jej cena detaliczna.
Zobacz ofertę: komunia 2018.